همه چیز درباره مالیات فروش و اجاره ملک در ترکیه

همه چیز درباره مالیات فروش و اجاره ملک در ترکیه را در این مقاله بخوانید و به بهترین شیوه نسبت به فروش یا اجاره ملک در ترکیه خود اقدام کنید.

هر شهروندی برای برخورداری از حق شهروندی باید در هزینه های آبادانی شهر و کشورش سهیم باشد. به همین منظور هر فرد بخشی از درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت می کند. برای برقراری نظم در پرداخت ها و رعایت حقوق افراد قوانین مالیاتی در هر کشور تعیین می کند که هر کس چه میزان مالیات بپردازد و دولت این مالیات را چگونه و کجا مصرف کند. کشور ترکیه دارای نظام مالیاتی دقیقی است که بر اساس آن توانسته است در چند دهه گذشته نظم و انضباط خاصی به اقتصاد و آبادانی کشور خود بدهد.

در این مقاله قصد داریم که اطلاعات کاملی را درباره مالیات فروش و اجاره ملک در ترکیه در اختیار شما قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در ترکیه با کارشناسان ما تماس حاصل کنید و سؤالات خود را مطرح کنید تا شما را به بهترین نحوه ممکن راهنمایی کنند.

انواع مالیات در ترکیه

  • مالیات بر درآمد (حقیقی و حقوقی)
  • مالیات بر هزینه ها (آب ، برق ، گاز و تلفن)
  • مالیات بر ارزش افزوده
  • مالیات بانکی و بیمه
  • مالیات بر دارائی و ثروت و اموال
  • مالیات بر حق تمبر
  • مالیات ارث و هدیه
  • مالیات بر معاملات ملکی یا خودرو
همانطور که مشاهده کردید، مالیات را از منابع مختلف تامین می کنند. بخشی از درآمد ناشی از مالیات از طریق مالیاتی است که در معاملات ملکی دریافت می شود.  به این نوع  مالیات با عنوان مالیات بر اموال غیر منقول اطلاق می شود.

مالیات بر اموال غیر منقول

مالیات بر املاک هر ساله بر املاکی چون زمین و ساختمان قرار می گیرد. طبق قانون مالیات بر املاک ۳% تا ۶% ارزش ملک را شامل می شود. در صورت معامله ملک ۸/۴ درصد ارزش ملک را خریدار و فروشنده می پردازند. حال اگر یک ملک را یکی از نزدیکان صاحب ملک خریداری کند این مقدار به نصف می رسد و ۴/۲ درصد از ارزش ملک به عنوان مالیات پرداخت می شود.

پرداخت مالیات خانه مسکونی در ترکیه

می توانید در دو نوبت در سال و در دو قسط مالیات ملک خود را پرداخت کنید. شما می توانید قسط اول را در پایان ماه مه و قسط دوم را در پایان ماه نوامبر پرداخت کنید. بسته به نوع ملک و منطقه ای که در آن زندگی می کنید، همراه با مالیات لازم است که ۵۰ تا ۶۰ لیر را بابت جمع آوری زباله به شهرداری شهر خود بپردازید.

جهت آشنایی هر چه بیشتر در زمینۀ خرید ملک در ترکیه می توانید به هر یک از بخش های مورد نظر زیر مراجعه بفرمائید

جدیدترین واحدهای مسکونی در ترکیه
مراحل خرید واحدهای مسکونی در ترکیه
انواع خانه ها
مدارک لازم
سند خانه
بعد از خرید خانه
سوالات متداول

قوانین خرید خانه در ترکیه:
خرید خانه با توجه به توافقات بین کشورها از جمله ایران و ترکیه برای اتباع ایرانی در ترکیه امکان پذیر بوده و از حمایت های قانونی برخوردار می باشد.

 

فعالیت ما در حوزۀ خرید، فروش و اجاره خانه های مسکونی با محوریت منطقۀ زیبای باهچه شهیر و محلات اطراف می باشد.

این پست چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آراء: 0

تاکنون رأیی داده نشده! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام و پینترست دنبال کنید!

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.